Gogol Bordello Non Stop

Режисерка – Маргарита Хімено, США, 2008, 93′
Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 15 червня, 15:00

Детальніше

Яскрава хроніка про одну з найбільш відомих та шанованих груп, які грають наживо – Gogol Bordello та українського іммігранта фронтмена, циганського панка Євгена Гудзя. Режисер Маргарита Хімено  слідувала за їхніми гучними концертами з 2001 до 2007, з Нью-Йорку до Італії, коли група виростала з темних підвалів до головних світових сцен, з зірок андеграунду до світових рок-зірок.

Одинадцятий

Режисер – Дзиґа Вертов, Україна, ВУФКУ, 1928. Живий музичний супровід – Антон Байбаков.
Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 15 червня, 21:00

Детальніше

«Одинадцятий» (1928) – перший з трьох авангардистських стрічок, знятих Дзиґою Вертовим в Україні. Одинадцятий рік радянської влади – період індустріалізації, зведення Дніпровської ГЕС та інших індустріальних гігантів. Камера фокусується тільки на головному – на праці, невтомному будівництві нової соціалістичної дійсності в Україні.
Новий сучасний музичний супровід до фільму було створено українським композитором Антоном Байбаковим, незалежним виконавецем та звукорежисером кіно, який неодноразово був удостоєний престижних міжнародних нагород за створені ним саундтреки до класичнийх та сучасних кінофільмів.

Від станції до станції

Режисер – Даґ Ейткен, США, 2015, 71’
Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 16 червня, 15:00

Детальніше

Високошвидкісна подорож світом сучасної творчості. Це революційна картина, яку складають 62 одно хвилинні фільми – захопливий та еклектичний мікс із митців, письменників, місць та поглядів. Влітку 2013 року поїзд у вигляді рухомої світлової скульптури, розроблений художником Даґом Айткеном, здійснив 24-денну подорож із Нью-Йорка до Сан-Франциско. Зробивши десять зупинок на своєму шляху, поїзд спровокував низку гепенінґів за участі гурту творчих учасників, щораз унікальних для для кожної зупинки. Серед учасників фільму – Бек, Терстон Мур, Патті Сміт, Cat Power, No Age, Suicide та багато інших митців.

Панк-співачка

Режисерка – Сіні Андерсон, США, 2013, 80’
Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 16 червня, 21:00

Детальніше

Кетлін Ханна – ікона американського панк-року, солістка гурту Bikini Kill і денс-панк тріо Le Tigre. У фільмі використовуються інтерв’ю, архівні кадри, живі виступи. Режисер розповідає про життя і кар’єру Ханни, починаючи від її проблемного виховання та перших кроків у художній декламації до riot grrrl та панк гуртів. Саме вона придумала назву “Smells like teen spirit” для Курта Кобейна, її впертий голос став символом riot grrrl та відправною точкою “третьої хвилі” фемінізму.

Мелодія шуму

Режисерка – Ґітта Ґcелл, Швейцарія, Німеччина, 2016, 86’
Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 17 червня, 15:00

Детальніше

Цей фільм — відважна подорож у світ шумів та звуків, ритму та тиші. Подорож разом із тими, хто слухає уважно і без жодних застережень. Це Гвинти музичної Розбовтайки, які пристрасно шукають нових звуків, яких ніхто раніше не чув. Вони будують нові інструменти, працюють із фоновим дзижчанням повсякденності і таким чином перетворюють шум на звук. Цей фільм змусить вас слухати очима і бачити вухами. Він несподівано чуттєвий.

B-MOVIE: ЗВУК І ПРИСТРАСТЬ У ЗАХІДНОМУ БЕРЛІНІ

Режисери – Йорґ Гоппе, Клаус Мек, Гайко Ланґе, Німеччина, 2015, 92′
Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 17 червня, 21:00

Детальніше

Головним героєм фільму є британець Марк Рідер – діджей, музикант і продюсер гурту “Joy Division”. Він переїжає з Манчестера у місто на краю Європи, оточене стіною. У шаленому Берліні 1980-х Рідер зустрічає Ніка Кейва, Тільду Свінтон, гурт “New Order”, піонерів техно та нойзу.

Джамала UA

Режисерка – Анна Акулевич, Україна, 2017, музичний документальний фільм
Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 18 червня, 15:00

Детальніше

Історія успіху талановитої співачки, покликання якої набуло месіанського значення в умовах складної політичної ситуації в країні. Але перш за все авторка бачить цей фільм «інтимною історією тендітної жінки з серцем орла».

 

Gimme Danger

Режисер – Джим Джармуш, США, 2016, 110’. Історія великого Іґґі Попа та The Stooges.
Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 18 червня, 21:00

Детальніше

Це історія гурту Iggy Pop та The Stooges, одного з найвеличніших рок-н-рол гуртів всіх часів. З’явившись в Анн-Арбор, Мічиган, в епоху контркультурної революції, яскравий і агресивний рок-н-рол The Stooges перевернув музичний світ кінця 60-х. Спрямувавши на аудиторію мікс року, блюзу, R&B та джазу, гурт дав початок тому, що згодом назвуть панком і альтернативним роком.