Найкращі театри Європи на «Porto Franko»

Імена Еймунтас Някрошюс та Влодзімєж Станевський мають привернути увагу театроманів, оскільки вистави цих геніїв збирають десятки тисяч поціновувачів по всьому світу. Івано-Франківський театр покаже високий європейський рівень та стане головним театральним осередком України.

Олексій Гнатковський, куратор театральної частини, каже, що основним завданням цього фестивалю бачить налагодження зв`язків з найвідомішими театрами світу для подальшої співпраці.
Театральну частину умовно поділять на 2 категорії під назвами – «хедлайнери» (основні вистави) і «студії» (вистави театральної школи фестивалю).

«Цього року ми взяли найкрутіших педагогів та відібрали топові вистави України та світу», – поділився Олексій Гнатковський.

В Палаці Потоцьких, де буде одна з театральних локацій, 15 червня виступить Юрій Андрухович та польський гурт «Карбідо», які підготували перформенс на стику театральної та музичної програм.
О 18.00 у театрі відбудеться вистава у форматі сцена на сцені. «Вона – Земля» – інсценізація твору Василя Стефаника за постановкою режисерів Наталі Половинки та Ростислава Держипільського. Наталя – педагог, актриса театру і кіно та режисер, яка вдихнула життя у такі вистави, як «Солодка Даруся» та «Нація». Вона вчить акторському тренажу в світі та постійно дає майстер-класи. Наталя Половинка – учениця Єжи Ґротовського і Анатолія Васильєва та хедлайнер категорії школа(студія).

О 20.30 у філармонії Влад Троїцький – керівник Центру Сучасного Мистецтва «Дах» презентує перформенс «Але вітер» – кінетична інтелектуальна вистава. Влад – відомий в Україні і світі режисер, продюсер та засновник мультидисциплінарного фестивалю «Gogol Fest».

16 червня на великій сцені театр «Мено Фортас», створений великим литовським режисером Еймунтасом Някрошюсом у театральному «порті» покаже камерну виставу чотирьох акторів.

«Голодар» – спектакль за однойменною новелою Франца Кафки про Майстра Голоду, який виставляє напоказ своє «мистецтво голодування». Для режисера це історія про художника в самому широкому сенсі слова, і перенасиченість сьогоднішнього суспільства. Головну чоловічу роль у виставі грає жінка — литовська актриса Вікторія Куодіте.

«У Литві не знайшлося жодного актора-чоловіка, який би зіграв цю історію так, як це хотілося б мені. Вікторія Куодіте грає людину, зовнішня оболонка якої настільки виснажена, що видно як б’ється її серце», — зазначив режисер в одному з інтерв’ю.

Олексій зізнається, що Івано-Франківськ це український Паневежес, звідки і починав пан Някрошюс. Тому вистава «Голодар» – важливий крок для створення дружніх стосунків з театром «Мено Фортас» і величезна перемога для фестивалю.
16 червня о 15.00 на малій сцені театральна студія «Практика» представить відвідувачам фестивалю виставу «Буна». Молодий режисер Давид Петросян з випускниками та студентами створили виставу на документальній основі, в сюжет якої лягла історія життя жінки похилого віку. Спектакль пронизаний автентичними співами та обрядами.

17 червня – день Шекспіра. О 12.00 Дмитро Богомазов – один з кращих режисерів України, педагог, засновник і керівник «Київського театру «Вільна сцена», поставить зі студентами Шекспіра «12 ніч», яка зараз йде в репертуарі театру на Лівому березі Дніпра. А ввечері глядачі зможуть насолодитись Івано-Франківською нео-оперою «Гамлет». Хоч прем`єра вистави відбулась нещодавно, та вже встигла привернути неабияку увагу у світі театру. Найкращі театральні критики України в захваті від цієї вистави, і театрали уже здійснюють тури в Івано-Франківськ саме на нео-оперу «Гамлет».

У неділю,18 червня, Центр театральних практик «Ґардзєніце» на чолі з його засновником – відомим режиссером Влодзімєжом Станевським продемонструє свої театральні доробки. Центр «Ґардзєніце» – це один з найбільш знаних колективів експериментального театру в світі.

Осередок театральних практик став загальновідомим завдяки дослідженням корінних і античних музичних традицій та потужним тілесним і голосовим технікам у акторській праці.

У категорії «школи» будуть зустрічі-лекції Наталі Половинки, Влада Троїцького, Ростислава Держипільського, Дмитра Богомазова і Влодзімєжа Станевського, які розкриють тему сучасного бачення театру.

Ще є четверта грань театральної частини – після закінчення топових вистав – афтепаті – на палубі театрального корабля(у фойє драмтеатру) збереться весь театральний бомонд з України і не тільки.
«Цьогорічна театральна програма – перший крок у моєму новому баченні проведення «Porto Franko» в майбутньому : тільки найгучніші імена та найталановитіші проекти!», – ділиться думками Олексій Гнатковський.